Haber

19 Mayıs Kutlanan Spor Federasyonları

Sporfederasyonlar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı paylaştıkları bildirilerle kutladılar.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun internet sitesinde yayınlanan açıklamada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlattığı ve gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önderliğimiz olmak üzere tüm silah arkadaşlarımızı ve aziz şehitlerimizi tebrik ediyor, kendisini saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.” terimler kullanıldı.

Türkiye Hentbol Federasyonu da mesajında ​​şu bilgileri paylaştı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak milletimizin umutlarını yeşerterek istiklal mücadelesini başlatmış, bir milletin kaderini değiştirmiş ve Cumhuriyetimizi kurmuştur. tarihimizde nadide bir yere sahip, büyük bir coşku ve sevinçle.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma gününü,kurduğu Cumhuriyeti ve ilkelerini daha ileriye taşıyacak gençlerimizin günü olarak kutluyoruz.. Ulu Önder Atatürk’ün “Sağlam bir ses” akıl sağlam vücutta bulunur” ve “Akıllı, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcuyu severim” Kültürel, insani ve sportif yüksek bedeller ışığında Türk hentbolunu geliştirme ve yaygınlaştırma misyonunu sürdürmekten büyük gurur duyuyoruz. • Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarız.

Türkiye Judo Federasyonu ise, “Türk Milletinin bağımsızlık, özgürlük ve aydınlık yarınlara olan inancının pekiştiği 19 Mayıs’ta, geçmişte ve bugün bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. rahmet ve minnetle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlarız.” mesajınızı paylaştı.

Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Türkiye Boks Federasyonu, “1990’larda İstiklal ateşini yakarak Samsun’a çıkan ve bunu gençlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılı.” paylaştı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü mesajında, “Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 104. yılına ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Hayatımıza sağlık ve sıhhat getiriyoruz.” Türk Milletinin ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik eder, barış, inanç, başarı ve mutluluklar dilerim.

Güreş, yüzme, jimnastik, hokey, okçuluk, eskrim, taekwondo, modern pentatlon, yelken, kayak, curling, binicilik, motosiklet, motor sporları, bisiklet, atıcılık ve avcılık, özel sporcular, görme engelliler, bedensel engelliler ve diğer spor federasyonları da yayın yapmaktadır. yayınları. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı mesajlarla kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu