Haber

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dinçer, mesajında, Milli Mücadele’nin zaferiyle ilan edilen Cumhuriyetin, bağımsızlık mücadelesinin birlik ve beraberlik ruhunun büyük bir eseri olduğunu belirtti.

Binlerce yıllık devlet geleneğiyle harmanlanan Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın milli gururunu ve coşkusunu memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Dinçer, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle ilan ettiği Cumhuriyet, milletimizin eşsiz fedakarlığı ve tarifsiz çabası sonucu bizlere armağan edilmiştir. Türk milleti hiçbir zaman prangalara vurulmayacaktır.Bugünkü misyonumuz, vatanımızın değerlerine sahip çıkmaktır.Milli duruşa sahip bireyler olarak Cumhuriyeti korumak ve bu gururu gelecek nesillere taşımaktır.Kuruluşumuzun 100. yılı kutlu olsun. “Türkiye Yüzyılı” hedefiyle Cumhuriyet. Özellikle milletimizin sonsuza kadar bağımsız yaşaması için canlarını feda eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk. “Aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu