Haber

Gözyaşlarıyla anlattı: Kıyamet geliyor sandık!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde merkez üssü olan ve 10 ilde yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Akçadağ ilçesinde büyük hasara yol açarken, 36 kişi hayatını kaybetti, 100’e yakın kişi de yaralandı. ilk tespitler
Evleri yıkılan vatandaşlar, özellikle Ören, Başpınar ve Bahri ilçelerinde büyük yıkıma neden olan depremlerin etkisini, o anları gözyaşlarıyla anlattı.

“Kıyametin geleceğini düşündük”

İlk depremi Malatya şehir merkezinde, ikincisini ise Akçadağ-Başpınar Mahallesi’nde yaşayan Orhan Güde, “Sabah gerçekten çok sarsıldık, çocukları zorla dışarı çıkardım. Daha sonra özel araçla Akçadağ ilçesindeki akrabalarımızın konutuna geldik, biraz dinlendikten sonra öğle saatlerinde ikinci depremi yaşadık ve kıyamet kopuyor zannettik. Dışarı çıkamıyoruz, çıkmak isteyince tekrar içeriye atıyor. Zorlukla çıktık. Kızımın iki kolu kırık. Gerçekten tarif edilemez. Başkanımızdan, devletimizden Allah razı olsun, çok şükür şu an çadırdayız, odunumuz, kömürümüz var. Bir karamsarlığımız yok” dedi.

“Bayıldım, komşularımız çıkardı”

Ören Mahallesi’nde depremde hastalanan eşiyle birlikte yakalanan Saniye Vardı, yıkılan evlerinde komşuları tarafından kaldırıldıklarını kaydederek, “İlk depremin ardından sarsılarak uyandım. Parkinson hastası olan karımı uyandırdım ama ayağa kalkamıyor. Eşimi bırakıp kaçamadım, bir de yoğun kar yağışı vardı. Öğle saatlerinde meydana gelen ikinci deprem bizi duvardan duvara vurdu, üstümüze sobalar düştü ve bayıldığım komşularımız bizi dışarı çıkardı. Daha sonra Akçadağ Şehit Gökhan Devlet Hastanesine kaldırıldık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu