Yaşam

Hatay’da namaza kalktı, depremden sağ kurtuldu

Hatay’ın Antakya ilçesinde sabah namazını evinde kılmaya hazırlanan 31 yaşındaki Yusuf Emre Bahadırlı, depremi fark edince eşi Hatice Bahadırlı’yı uyandırdı.

Depremin devam ettiği esnada kendilerini binadan dışarı attıklarını belirten işitme ve konuşma engelli Bahadırlı, binadan çıkarken üzerine düşmek üzere olan beton parçasını görünce çekerek kurtardı.

Depremin ardından evleri yıkılan Bahadırlı çifti, Muğla’ya gelerek AFAD tarafından Turgutreis Öğrenci Yurdu’na yerleşti.

Diyarbakır depreminde evi yıkılan, babası sağır ve konuşma engelli olan 16 yaşındaki işaret dili bilen lise 2. sınıf öğrencisi Elif Masraf, devletin söz konusu engelli çift için tercümanlık yaptığı açıklandı. Burada onlara her türlü yardımı sağladı.

“Namaz kılacaktım ama deprem oldu”

Deprem anında yaşadıklarını anlatan Yusuf Emre Bahadırlı, şu ifadeleri kullandı:

Sabah namazını kılmak istedim, abdest aldım, namaza gidecektim. Arkadaşımla manzara eşliğinde konuştum. Namaz kılacaktım ama deprem oldu. Eşimi aldım ve aşağı indik. Giderken başıma molozlar düşüyordu, eşim beni çekti. Yağmur yağıyordu ve çok soğuktu. O sırada hala sallanıyorduk. buraya geldik Burada bize çok yardımcı oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu