Haber

Hırsızlık suçundan girdiği evde Duriye’yi öldüren sanığa müebbet hapis

Nihat Kara (26), SİVAS’ın Şarkışla ilçesinde iki çocuk annesi Duriye Taşdelen’i (24) hırsızlık yapmak için girdiği evde bıçakladığı iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 26 Şubat 2022 tarihinde Yukarı Mahallesi’nde meydana geldi. Konutta yalnız olan Duriye Taşdelen, İzmir’de çalışan eşi Emrah Taşdelen ile görüntülü konuşurken hırsızlık yapmak için eve giren Nihat Kara’nın bıçaklı saldırısında hayatını kaybetti. ‘Kasten öldürme’ başta olmak üzere çeşitli suçlardan yakalanıp tutuklanan ve yargılanan Nihat Kara, Sivas 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, Nihat Kara, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı. Son savunmasını yapan ve hakkındaki suçlamaları reddeden Kaya, “İddia edilen fiilleri ben işlemedim. Düriye Taşdelen ile 8 yıl komşuyduk, onları kardeş sayardım. DNA profilim tespit edilemedi. tırnak arası.”

Emrah Taşdelen ise sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, Nihat Kara’yı ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanık ayrıca, yağma suçundan 12 yıl, hürriyetten yoksun bırakma suçundan 4 yıl, “uyuşturucu kullanmak” suçundan 2 yıl ve “mala zarar vermek” suçundan 1 yıl olmak üzere toplam 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların ‘cinsel saldırı’ suçundan delil yetersizliğinden beraatine karar veren kurul, cezalarda herhangi bir indirim yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu