Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Aşçılık Paylaşımı Yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sert Tepki!

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da ofis açacağı iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda da Kılıçdaroğlu’nun mutfağında makam iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan’a yanıt verdi.

13 yıldır elinde tuttuğu CHP Genel Başkanlık koltuğunu Özgür Özel’e devreden Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da ofis açacağı ve partide istikrar misyonu yürütmek istediği belirtildi.

AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun evinin mutfağında çektiği görüntülerle eski rakibinin başkanlık sonrası ofis açma planlarına değindi.

Erdoğan, “Bugün taşlayarak öldürdükleri başkan bir ofis açtı. Umarım oradaki mutfağı unutmamıştır.” Sözleriyle gönderme yaptı.

‘Taşlayarak öldürdükleri genel liderler bugün ofis açtılar. Umarım oradaki mutfağı da unutmamıştır. Sadece 5-6 ay öncesine kadar doyamayanlar değil. Kimin kime ihanet ettiği bizim sorunumuz değil. Cumhurbaşkanı adaylarını günah keçisi ilan etmelerindeki çelişki bizi ilgilendirmiyor. Bugün o koltukta oturan kişinin tekerlekçi olup olmaması bizi ilgilendirmiyor. Bunlar kendi aralarında oraklarıyla netleştirmeleri gereken konulardır. Bizim görevimiz o hançerleri milletimize saplamalarını engellemektir. Milletimiz aslında buna kendi isteğiyle izin vermedi. ‘Seçimlerde bunu bir adım daha ileri götüreceğiz.’dedi.

Bu göndermenin ardından Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan’a yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan bugün bana mutfak referansı gönderdi. Merak etmeyin, içinde bir lokma haram olmayan mutfağı unutmam. Evimin mutfağını rahat bırakın, nasıl arındıracağınızı düşünün.” Sarayınızın mutfağını haramdan. “Ben bunu yapamam” diyorsanız bu zor, halk için de zor. “Mutfağınız yanıyor merak etmeyin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu