Sağlık

Merkezefendi Belediyesi Alzheimer Yaşam Merkezi’nde hobi bahçesi oluşturdu

Merkez yöneticisi Belediye tarafından üreticilere destek amacıyla dağıtılan fidanların bir kısmı Alzheimer’la Ömür Merkezi’ndeki yetişkinlerin hobi bahçesine dikilmek üzere gönderildi. Önder Şeniz Doğan, “Merkezimizin hobi bahçesindeki fidanları siz değerli büyüklerimiz yetiştirecek” dedi.

Merkez yöneticisi Belediye, Kırsal Kalkınma Eylem Planı doğrultusunda 400 bin fidanı üreticilerle buluşturdu. Üreticinin yüzünü güldüren Merkezefendi Belediyesi, Alzheimer hastası vatandaşları da unutmadı. Fidanların küçük bir kısmı hobi bahçesi oluşturulması için Alzheimer Yaşam Merkezi’ne gönderildi. Merkezde tedavi gören yetişkinler hobi bahçesine fidan dikerek hem fiziksel aktivite hem de keyifli vakit geçirdiler.

“BÜYÜKLERİMİZ HOBİ BAHÇESİNDEKİ FİDELERİ YETİŞTİRECEK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, üreticiyi kalkındırmak için destekleyici projeler yürüttüklerini belirterek, “Kırsal Kalkınma Eylem Planımızla 2018’de çiftçilerimize dağıttığımız fidanların küçük bir kısmını büyüklerimize gönderdik. Alzheimer Yaşam Merkezimizde değerli büyüklerimiz fidanları merkezimizin hobi bahçesinde yetiştirecekler. Yetiştiriciye değer verdiğimiz için her zaman büyüklerimizin yanındayız. yaşam faaliyetleri” dedi.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu