İş

Meta’dan Sonra LinkedIn, ChatGPT Destekli Yapay Zeka Aracını Duyurdu

Yapay zekanın ilerlemesinden sonra Microsoft’tan Google’a, Meta’dan Snap’e kadar birçok teknoloji devi platformlarına yapay zeka modelleri getirdi. Microsoft altında faaliyet gösteren LinkedIn onlardan biriydi. Dünyanın en tanınmış iş ağı bugün bu formda bir atılım daha yaptı.

Platform, yepyeni bir üretken AI aracını duyurdu. Yapay Zeka Kopyalama ÖnerileriSözde özellik, LinkedIn’deki reklam kampanyalarının yazma bölümünü otomatikleştirmeye yardımcı olacak.

LinkedIn’in yeni modeli reklam yazarlarına teklif verecek

Kısaca anlatmak için Yapay Zeka Kopyalama Önerileri kullanıcıların reklamlar için tanıtım metni ve başlıkları oluşturmasına olanak tanır. Model, bunu LinkedIn’den alınan bilgileri kullanarak gerçekleştirmenin yanı sıra, kullanıcılara değişiklik yapmak sağlayacaktır. Bu sayede metinlerin veya başlıkların marka dili ile uyumlu olması sağlanabilecektir.

LinkedIn daha önce bazı yapay zeka araçlarıyla karşımıza çıkmıştı. Bu araçlar, makaleler, iş tanımları ve LinkedIn profilleri için kişiselleştirilmiş gönderiler oluşturmaya yönelik işlevleri içeriyordu.

Popüler platformun yeni modeli, OpenAI’nin GPT modellerinden yararlanıyor. Birden çok tanıtım metni ve beş adede kadar başlık önerebilen araç, Campaign Manager aracılığıyla reklam içeriği oluşturmak için kullanılabilir. İşlevlerini yerine getirmek için, kullanıcının LinkedIn’deki sayfasından elde ettiği bilgileri, kriterleri ve hedef kitleleri kullanacaktır.

Özellik şu anda test aşamasındadır ve Kuzey Amerika’daki bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilir. platformu, Önümüzdeki aylardaModeli yaygın olarak kullanılabilir hale getirmeyi planlarken yeni işlevler ve daha fazla dil eklemek istediğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu