İş

Nabati: KGF limitini toplam 400 milyar liraya çıkardık

Nabati, deprem sonrası Kahramanmaraş’ta yapılan çalışmalar hakkında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Nebati, geçen hafta Bakanlık bürokratlarının iş dünyasıyla toplantılar yaparak sorunlarını irdelediklerini belirterek, bölgeye 50 milyar liralık KGF paketi aktarımının analiziyle iş dünyasının nefes almasını sağlayacak adımlar attıklarını söyledi. .

Bu nedenle bir yıl içinde kalıcı konutlar yapılana kadar bazı geçiş dönemi analizlerini hayata geçirdiklerini belirten Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yatırım Destek Paketini acilen hayata geçirdik

“Çalışanları konteynerlerde yaşayan KOBİ’lerimize konteyner başına 30 bin lira olmak üzere 10 konteynere kadar takviye sağlıyoruz. Deprem bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerimiz için 20 milyar TL harcadık.

Tüm işletmelerimize hatırlatmak isterim.

Bu paketler kapsamında şimdiden toplam 9,5 milyar TL’lik kredi hacmine ulaşılmış olup, yararlanma fırsatının devam ettiğini tüm işletmelerimize hatırlatmak isterim.

KGF limitini toplam 400 milyar liraya çıkardık

Deprem felaketi öncesi açıkladığımız KGF paketlerinin hacmini de artırdık ve 250 milyar lira olan KGF limitini toplam 400 milyar liraya çıkardık. Bunun 50 milyar lirasını doğrudan deprem bölgesinde kullanılmak üzere vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca yeni kurduğumuz Katılım Finans Kefalet AŞ ile deprem bölgesine özel paketleri hayata geçiriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu