Haber

Ramazan Can kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı kabine üyelerinin ardından bakan yardımcıları da belirlendi. Adalet Bakan Yardımcılığı Yılmaz Tunç’a Akın Gürlek, Hasan Yılmaz, Niyazi Acar ve Ramazan Can atandı.

1970 yılında Kırıkkale’de doğan Ramazan Can, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Serbest avukattı. Fazilet Partisi Kırıkkale İl Teşkilatı Kurucu ve AK Parti Kırıkkale Kurucu İl Başkanlığı; Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Kontrol Kurulu, Fintek A.Ş. ve Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Telekom A.Ş. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

22, 24, 25 ve 26’ncı dönemlerde Kırıkkale Milletvekili seçilen Can, partisinin 3 dönem iktidarda olması nedeniyle 14 Mayıs seçimlerinde aday gösterilmedi. Can evli ve dört çocuk babasıdır.

TBMM KEİPA Türkiye Küme Lideri, Dilekçe Komisyonu Katip Üyesi ve AK Parti Küme Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Can, “Aday ol, aday ol!” dedi. diye seslendi ve Kılıçdaroğlu, “Aday olup olamayacağımı size kim söyledi?” o cevapladı. Bu sözler üzerine Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konuşulmaya başlandı. 2022 bütçe görüşmelerinde Kılıçdaroğlu’na yaptığı konuşmada Ramazan Can, “Aday mısınız?” bir cok zaman. diye sordu ama Kılıçdaroğlu cevap vermedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu