Haber

Refah Partisi’nde yine toplu istifa! İl başkanı, “Fırıldak olmaya gerek yok” diyerek kararı açıkladı.

14 Mayıs seçimlerinde Genel Lider Fatih Erbakan’ı cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren ve 4 gün sonra Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan Refah Partisi’nde yeniden istifa depremi yaşandı. Parti Samsun İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu 25 kişi toplu halde istifa etti.

3 YILDIR GÖREV YAPIYOR

İl Başkanı Salih Şahin, toplu istifayı sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin yaptığı açıklamada, partisinin 3 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü, ittifak sürecinin şevk ve heyecanı kaçırdığını ifade etti. Her iki kararı alırken Genel Önder Erbakan’ın yanıltıldığını vurgulayan Salih Şahin, partinin Milli Görüş değerlerinden uzaklaştığını belirterek istifasını istedi ancak kabul edilmedi.

“BİR ZAMAN OLMASINA GEREK YOK”

“Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın sözleriyle bir an bile kontrol edemediğimiz bir dünya için yel değirmeni olmaya gerek yok” diyen Salih Şahin, “Bulunduğumuz bilinmeyen bir yere gidemeyiz, gitmeyeceğiz. Yüzde 7’ye yakın namusumuzla ve hakikatimizle buraya gelen, çalışan, imza atan arkadaşlarımıza duyuluyor.

“PARTİMİZ ENGELLENDİ”

Aday gösterme aşamasında teşkilat olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini kaydeden İl Başkanı Şahin, “İftira kampanyası ve dedikoduları yeniden gün yüzüne çıktı. Tüm uygulamalar görmezden gelinerek akıl almaz iftiralarla genel merkezimizin son günü oldu. İl Başkanımız ve MKYK Üyemiz Halil İbrahim Demirelli için Kuşatıldığını birkaç saat içinde anladık.Bu iftirayı başlatanın MKYK’nın bir dönem üyesi olan Mustafa Barutçu olduğunu düşünüyor ve biliyoruz. bu işin içinde aday aday olup mükafatını liste pazarlığında alan ilçe başkanlarının olduğunu da biliyoruz.Geçtiğimiz dönemde ve üç yıllık geçmişinde çalıştığı yapılarda bunun apaçık olduğunu biliyor ve anlıyoruz. Ancak bu kampanyaya katılan ilçe başkanlarının kendi yönetimlerinden ve delegelerinden habersiz olduklarını anlamak güç.Onların imzalarını farkında olmadan kullandığınızı biliyoruz.

“MİLLİ GÖRÜŞ DURUMU İYİ DEĞİL”

Millî kanaat davasını temsil ettiğini her fırsatta söyleyen sözde ne kadar dedikodu ve fitne hareket edebildiğini gördük. Listeye iftira ve dedikodu ile girenlerin bu ülkeye, bu şehre, bu teşkilata, milli görüş davasına bir faydası olmayacağı, hiçbir katkısı olmayacağı aşikardır. Bu sebepler vesilesiyle 25 arkadaşımızla birlikte il başkanlığı ve il yönetimimizdeki görevlerimden istifa ettiğimi Samsun kamuoyuna duyuruyorum.

haber-tortum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu