Haber

Şişli’de sürdürülebilir bir yaşam için şehre dönüş

Şişli Belediyesi ve Kanyon, sürdürülebilirlik alanında bugüne kadar attıkları öncü adımlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yeni konseptle açılacak Büyükdere projesi ve tüm aktivite programı için 7-10 Eylül’de Kanyon’da buluşuyoruz.

Sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarıyla öne çıkan Şişli Belediyesi, imzaladığı Belediye Başkanları Sözleşmesi ile Şişli’deki sera gazı emisyonlarını 2030 yılına kadar %40 oranında azaltmayı taahhüt etmiş; Asbest kontrolü, gürültü kontrolü, koku kontrolü, atık ilaç bertarafı ve atık toplama projeleriyle tüm İstanbulluları bilinçlendirmeye devam ediyor. Şişli Belediyesi, 2020 yılında başlattığı Komşu Kart projesi ile evlerden topladığı ambalaj atıklarıyla sürdürülebilir bir dünyaya büyük katkı sağlıyor. Belediye, 2021 yılından bu yana konutlardan topluyor. 1.460 tonisraf sayesinde 2 bin 271 toneşdeğer karbon emisyonlarını önleyerek, 2 bin 207 aracı azalttı. toplanmış 532 ton kağıt atığıgeri dönüşüm yoluyla 9 bin 44 ağaç kesildi.kaydedildi.

2013 yılında “Yeşil Bina” derecelendirme sistemi “Breeam” tarafından “Üstün” seviyede sertifikalandırılan ve sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarıyla öncü olan Kanyon, misafirlerine eğlence sunarken sürdürülebilir yaşam bilinci yaratmanın da altını bir kez daha çiziyor. Şişli Belediyesi ile işbirliği içinde deneyimler.

Bu etkinlikle Büyükdere proje alanının yeşil dokusunun arttırılması amacıyla bu alana özel hazırlanan peyzaj tasarımı ve bitkilendirme çalışmaları Şişli Belediye Başkanı Muammer’in katılımıyla 7 Eylül’de Kanyon misafirlerinin ve tüm İstanbulluların kullanımına açılacak. Keskin.

 

Sürdürülebilir yaşam atölyeleriyle öğrenmeye ve değişmeye davetlisiniz!

Sürdürülebilirlik Alt Üstün ile Yeniden Tasarım Atölyesi ve özgünlüğü ve özgünlüğü ile multi-disipliner yöntemlerle adından söz ettiren İstanbul merkezli Redesign Workshop ve özgünlüğü ve özgünlüğü ile eğitim, sağlık, sokak hayvanları gibi konuların güzelleştirilmesini temel alan Givin. alışveriş formülü ve sürdürülebilir dokuma tüketimi anlayışını benimseyerek, Japon ideolojisinin sadeliğini ve israfını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Baş Dergisi’nde dönüşümden ziyade dönüşümü vurgulayan Kintsugi ideolojisi üzerine atölye çalışmaları düzenleyen Gülbin Tanır ile Kintsugi Atölyesi ve karikatürleriyle tanınan genç ve yetenekli sanatçı Cem Güventürk ile Yaratıcı Geri Dönüşüm Atölyesi düzenleniyor. Yerel marka Homemade Aromaterapi ile Sürdürülebilir Kozmetik Atölyesi, 6-9 yaş arası çocuklara eğitici ve öğretici kitaplarla ilham veren Caterpillar Kids ile Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyesi: Dünyanın Geleceği ve çok daha fazlası 7 Eylül’de Kanyon’da!

 

Müzik ve Eğlence Dolu Bir Gün!

Beş şarkıdan oluşan ilk EP’lerini 2017 yılında yayınlayan alternatif sahnenin en yetenekli ve genç isimlerinden Evrencan Gündüz ve Aliens, ziyaretçilerine müzik dolu bir gün sunacak.

 

Küçük Kanyon severlere geri dönüşüm karnavalı sürprizi!

Kanyon, uzun bir tatil dönemini geride bırakan, öğrenmenin ve yeni bilgilerin heyecanını yaşayan çocukları 9-10 Eylül tarihlerinde eşsiz bir geziye çıkarmaya hazırlanıyor. Kanyon’un minik misafirleri farklı ve renkli deneyim alanlarında geri dönüşüm, sürdürülebilir yaşam ve atık gibi kavramları keşfedecek. Üstelik her deneyimin sonunda onları sürpriz bir ikram bekliyor!

3 gün boyunca eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılmak istiyorsanız 7-10 Eylül tarihlerini ajandanıza not etmeyi unutmayın!

Tüm etkinlikler ücretsizdir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu