Haber

Teniste Slovenya’nın milli maçlarında kura çekildi.

A Milli Erkek Tenis Takımı Davis Cup Dünya 1 play-off maçları yarın ve 4 Şubat Cumartesi günü İstanbul’da Slovenya ile çekildi.

Her iki takımın kaptanları ve oyuncularının yanı sıra Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile İstanbul Gençler ve Sporİl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu katıldı.

Burada bir açıklama yapan Cengiz Durmuş, “Tenis artık bilinen, izlenen ve sevilen bir branş. Bizim için çok önemli olan Dünya Kupası maçını oynayacağız. Konuğumuz Slovenya’ya ‘hoş geldiniz’ diyorum. Mükemmel bir merkezde tenis oynayıp keyifli 2 gün geçireceğiz.” sözlerini kullandı.

Sonrasında gerçekleşen kura çekiminde ise eşleşmeler şöyle:

1 gün:

Altuğ Çelikbilek-Sebastian Dominko

Cem İlkel-Bor Artnak

2 gün:

Ergi Kirkin-Blaz Rola

Echo Erel-Sebastian Dominko

Altuğ Çelikbilek-Bor Artnak

Cem İlkel-Sebastian Dominko

Kura çekiminin ardından grup kaptanları açıklama yaptı.

Slovenya’nın grup kaptanı Grega Zemlja, “İyi bir kariyerin ardından benim için güzel maçlar olacak. Umarım buradaki tüm maçlar güzel bir deneyim olur” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Milli takım kaptanı Bora Gerçeker, “Sahaya hazır bir şekilde çıkacağız. Umarım her şey lehimize olur. Tecrübe olarak avantajlı olacağımızı düşünüyorum. Her türlü sürprize hazırız. oyuncular her yönden hazır.ilk noktadan son noktaya kadar herkes motive ve kararlı bir çaba ortaya koyacaktır.Ülkemizi düşündüğümde Spor Tenis kültürü olarak üzülmüyoruz ama tenis kültürü olarak daha yeni kalkıyoruz. Oyuncu sayısı her geçen gün artıyor. Nüfusumuza oranla tenisçi sayısı çok az. Bu sayı arttıkça daha değerli turnuvalarda olacağımıza inanıyorum.”

Toplantı fotoğraf çekimi ile sona erdi.

banazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu